[finweb] Obchvat Ružomberka vyjde draho, vyčerpal už aj rezervu

Prezident  ZSPS

kontakt PavolKovacikIng. Pavol KOVÁČIK, PhD., MBA., prezident Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska 58 ročný otec piatich detí je absolventom Vysokej školy dopravy a spojov v Žiline a Vysokej školy ekonómie a managementu v Prahe. V nedávnej minulosti pôsobil ako podpredseda predstavenstva a investičný riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti a.s. a predtým bol predsedom predstavenstva spoločnosti Inžinierske stavby a.s. Košice. Viac rokov zastával aj funkciu viceprezidenta ZSPS.

Prezident ZSPS je štatutárnym orgánom zväzu a je oprávnený konať a robiť právne úkony za zväz vo všetkých záležitostiach. Prezidentovi prináleží najmä:

  • riadiť rokovania Prezídia ZSPS a zabezpečovať realizáciu prijatých uznesení
  • riadiť prácu riaditeľa a sekretariátu zväzu a štatutárne orgány spoločností alebo iných právnických osôb založených zväzom
  • zvolať rokovanie odborných komisií.

 

 

Cena za diaľničný obchvat na Liptove ďalej rastie. Zase úradovali problémy so zosuvom.

 „Je to poriadna rana,“ opisuje starosta Hubovej Stanislav Nechaj zvuk klaksónu, ktorý dotvára každodenné kulisy obce. Neďaleko totiž vedie železničná trať, ktorá koliduje s výstavbou diaľnice D1.

Práve premostenie nad ňou spôsobuje pre stavebníka úseku Hubová – Ivachnová bolehlav. Nečakaný zosuv spôsobil na úseku komplikácie, ktoré ďalej zvyšujú cenu problematickej diaľnice.

Vo vestníkoch pribudol dokument, podľa ktorého sa má kvôli premosteniu nad traťou suma za úsek zvýšiť o ďalších šesť miliónov eur.

Okrem toho pribudlo ešte desať položiek, ktoré by mali spolu náklady na stavbu za 288 miliónov zvýšiť o 12 miliónov eur. Diaľničný úsek s tunelom Čebrať bude mať po dokončení 15 kilometrov a motoristom ušetrí 12 až 15 minút času.

Pokračovanie článku aj s vyjadrením prezidenta ZSPS nájdete tu: https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/2241721-obchvat-ruzomberka-vyjde-draho-vycerpal-uz-aj-rezervu (platený článok)

 

Dokumenty  NA STIAHNUTIE

Niektoré dokumenty sú určené len členom zväzu. Prosím prihláste sa prostredníctvom svojho firemného alebo osobného účtu.

Pokiaľ svoje užívateľské meno a heslo nepoznáte, kontaktujte administrátora webovej stránky.

ZSPS v skratke

Zväz stavebných podnikateľov Slovenska je nezávislá dobrovoľná, nepolitická, otvorená hospodárska a záujmová právnická osoba vykonávajúca svoju činnosť ako organizácia zamestnávateľov.

Združuje hospodárske podnikateľské subjekty pôsobiace v činnostiach súvisiacich so stavebníctvom.

Kontakt

Zväz stavebných podnikateľov Slovenska

Viedenská cesta 5

851 01 Bratislava

(02) 436 332 63

sekretariat@zsps.sk

www.zsps.sk

Prihlásenie