[rozhovor] Dopadne stavebníctvo rovnako ako hotely a reštaurácie?

rozhovor nahlad

Koronakríza a málo zákaziek priniesli stavebníctvu jeden z najslabších rokov za posledné desaťročie. Po hoteloch a reštauráciách sa ocitli v existenčných problémoch aj stavebné spoločnosti. Slovenské stavebníctvo tak zaznamenalo v treťom kvartáli 2020 najhlbší prepad produkcie spomedzi všetkých krajín EÚ. "V období ekonomických kríz by mal štát podporovať predovšetkým domáce investície a takým spôsobom dať ľuďom prácu. Je to určite efektívnejšie ako rozdávanie podpôr v nezamestnanosti... Žiaľ, štát má dnes v zásobe absolútny nedostatok stavebných projektov, pripravených na výstavbu." To je len jedna z myšlienok, ktoré zazneli v rozhovore s Pavlom Kováčikom, prezidentom Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska, o situácii v ťažko zasiahnutom sektore stavebníctva.

Link na video nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?v=o1W_ynW822w

Dokumenty  NA STIAHNUTIE

Niektoré dokumenty sú určené len členom zväzu. Prosím prihláste sa prostredníctvom svojho firemného alebo osobného účtu.

Pokiaľ svoje užívateľské meno a heslo nepoznáte, kontaktujte administrátora webovej stránky.

ZSPS v skratke

Zväz stavebných podnikateľov Slovenska je nezávislá dobrovoľná, nepolitická, otvorená hospodárska a záujmová právnická osoba vykonávajúca svoju činnosť ako organizácia zamestnávateľov.

Združuje hospodárske podnikateľské subjekty pôsobiace v činnostiach súvisiacich so stavebníctvom.

Kontakt

Zväz stavebných podnikateľov Slovenska

Viedenská cesta 5

851 01 Bratislava

(02) 436 332 63

sekretariat@zsps.sk

www.zsps.sk

Prihlásenie