[teraz.sk] Hlivák: Teší ma, že naše navrhnuté zmeny v zákone majú podporu v praxi

Hlivák verí, že úradu sa podarí presadiť systémové zmeny v zákone o verejnom obstarávaní, a aby sa čím skôr prejavili v praxi.

Bratislava 23. apríla (TASR) - Predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslava Hliváka teší, že úradom navrhnuté zmeny v zákone o verejnom obstarávaní majú podporu v praxi. Uviedol to na margo online rokovania s prezidentom Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska (ZSPS) Pavlom Kováčikom, počas ktorého mu zväz vyjadril podporu.

"Zvlášť v dnešných časoch nám dobre padne, keď sa ukazuje, že zmeny v zákone o verejnom obstarávaní, na ktorých sme s kolegami pracovali dlhé mesiace aj v otvorenej diskusii s odbornou verejnosťou, si získavajú čoraz silnejšiu podporu," podotkol Hlivák. Podľa jeho slov Kováčik privítal systémové opatrenia, ktoré dlhodobo navrhuje úrad a medzi ktoré patrí aj zvýšenie odbornosti v oblasti verejných nákupov, takzvaná profesionalizácia. Hlivák verí, že úradu sa podarí presadiť systémové zmeny v zákone o verejnom obstarávaní, a aby sa čím skôr prejavili v praxi.

"Vnímame konzistentnosť rozhodovacej praxe ÚVO pod vedením pána Hliváka a zvýšenie odbornej činnosti úradu," podotkol Kováčik s tým, že je to predovšetkým nedostatočná kvalita obstarávaní a nízka profesionalita obstarávateľov, v ktorých vidí zväz primárne príčiny prieťahov mnohých verejných súťaží.

"ZSPS ponúka úradu, ale predovšetkým obstarávateľom v investičnej výstavbe odbornú pomoc a aplikovanie moderných prístupov, čím chce prispieť aj k efektívnemu čerpaniu EÚ fondov pre inžiniersku výstavbu, ale aj regionálne investície," uzavrel Kováčik.

 

Prevzaté z https://www.teraz.sk/najnovsie/hlivak-tesi-ma-ze-nase-navrhnute/543960-clanok.html

Dokumenty  NA STIAHNUTIE

Niektoré dokumenty sú určené len členom zväzu. Prosím prihláste sa prostredníctvom svojho firemného alebo osobného účtu.

Pokiaľ svoje užívateľské meno a heslo nepoznáte, kontaktujte administrátora webovej stránky.

ZSPS v skratke

Zväz stavebných podnikateľov Slovenska je nezávislá dobrovoľná, nepolitická, otvorená hospodárska a záujmová právnická osoba vykonávajúca svoju činnosť ako organizácia zamestnávateľov.

Združuje hospodárske podnikateľské subjekty pôsobiace v činnostiach súvisiacich so stavebníctvom.

Kontakt

Zväz stavebných podnikateľov Slovenska

Viedenská cesta 5

851 01 Bratislava

(02) 436 332 63

sekretariat@zsps.sk

www.zsps.sk

Prihlásenie