[finweb] Zo štátneho molocha schránka. Cesty majú dostať len jedného pána

Slovenské cesty sú rozkúskované. Súčasný minister má v zámere spojiť dve kľúčové inštitúcie.

Komunikácie na Slovensku sa spravujú chaoticky. Kým diaľnice obhospodaruje Národná diaľničná spoločnosť a „jednotky“ Slovenská správa ciest, zvyšok pripadá samosprávam. Poriadok v tom chcela urobiť už nejedna vládna garnitúra, zatiaľ však bez výsledku. Podľa odborníkov by pritom spojenie dvoch cestných gigantov prinieslo vyššiu efektivitu a úsporu rádovo v miliónoch eur. Podľa informácií HN z prostredia ministerstva sa v rezorte uvažuje o zlúčení dvoch inštitúcií, a to na spôsob, s akým počítala aj správa Najvyššieho kontrolného úradu spred siedmich rokov. Vyzerať by to malo tak, že by z nich prakticky vznikla jedna spoločnosť. Majetok a činnosti správy ciest by prevzali diaľničiari. Z cestárskej spoločnosti by zostala prakticky len schránka.

Celý článok aj s vyjadrením prezidenta zväzu si môžete prečítať tu: https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/3332147-zo-statneho-molocha-schranka-cesty-maju-dostat-len-jedneho-pana

ZSPS v skratke

Zväz stavebných podnikateľov Slovenska je nezávislá dobrovoľná, nepolitická, otvorená hospodárska a záujmová právnická osoba vykonávajúca svoju činnosť ako organizácia zamestnávateľov.

Združuje hospodárske podnikateľské subjekty pôsobiace v činnostiach súvisiacich so stavebníctvom.

Kontakt

Zväz stavebných podnikateľov Slovenska

Viedenská cesta 5

851 01 Bratislava

(02) 436 332 63

sekretariat@zsps.sk

www.zsps.sk

Prihlásenie